Hlavní nabídka

Obsah stránky

Pomrlinskej biják poprvé v akci

středa, 02. září 2019 // KNIHOVNA DETAIL

Ve středu 28. 8. se konalo premiérové promítání nově zřízeného budiměřického kina 'Pomrlinskej biják'. Film 'Já, padouch 3' si nenechalo ujít 85 diváků. Vybavení kina bylo zakoupeno v letošním roce z obecních prostředků a s finančním přispěním od Středočeského kraje ze Středočeského fondu kultury a obnovy památek.

Text // Marie Vorlíčková


Na středu 28. 08. od 20 hodin bylo připraveno premiérové promítání letos zaregistrovaného budiměřického kina "POMRLINSKÝ BIJÁK". 

Film Já, padouch 3 určený zejména dětem si nenechali ujít jak účastníci přívesnického tábora se svými vedoucími, tak i mnoho rodičů a prarodičů s dětmi z naší obce a blízkého okolí. Celkem se sešlo kolem 85 diváků. Vstupné se nevybíralo.

Pro všechny bylo před promítáním připraveno opékání špekáčků. Malí návštěvníci kina si během promítání pochutnali na popcornu a pohodlíčko si užili na piknikových dekách, které letos obec zakoupila právě na využití při různých kulturních akcích.

Vybavení letního kina bylo zakoupeno v letošním roce z obecních prostředků a s finančním přispěním od Středočeského kraje ze Středočeského fondu kultury a obnovy památek v rámci tematického zadání Obecní knihovny.

Fotogalerie k článku


Patička stránky

Dnes je 5. říjen 2022
Svátek má Eliška

Kalendář akcí // na říjen

Nejbližší připravovaná akce

Odpady - podzim 2022

08. říjen 2022 // Akce v obci

Dovolujeme si připomenout, že v sobotu 8. 10. od 8.00 do 11.00 hodin proběhne sběr odpadu v Budiměřicích u Svitáků a v Rašovicích na parkovišti proti Zobačovým. Zároveň provedou členové SDH i tradiční sběr železného šrotu. Opět bude možnost uložit přiměřeného množství eternitu u Svitáků.