Hlavní nabídka

Obsah stránky

Informace o SDH

Vznik sboru dobrovolných hasičů je datován do roku 1898. V současné době čítá sbor 70 členů. Sbor vlastní plovoucí čerpadlo, přenosnou motorovou stříkačku PS 12, která je určena pro zásah v místě s dostatečným zdrojem vody, a nákladní automobil značky Robur. Tento historický automobil je pokladem sboru, který je dodnes využíván k přepravě požárního družstva s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu. V roce 2012 byl obcí pořízen moderní vůz Ford Tranzit, který je sboru plně k dispozici. 

Sbor dobrovolných hasičů kromě pomoci v případě požáru nebo přírodních katastrof pečuje o koryto říčky Mrliny, organizuje sezónní stavbu stavidel a jejich následné odstranění a je všeobecně k dispozici pro plnění úkolů ze strany obce.

Občanům sbor nabízí dvakrát v roce sběr železného šrotu a nebezpečného odpadu. Hasiči se též podílejí na kulturním programu. Připravují Posvícenskou zábavu, na podzim pořádají Drakiádu a každoročně organizují závody v požárních útocích – Memoriál Františka Říhy a Bohumila Jeníka.

Obliba hasičského sportu mezi místní mládeží vedla v roce 2010 k založení jednoho družstva Mladých hasičů. Dnes již tento, původně sedmičlenný, tým čítá více než dvacet dětí ve věku od 6 do 15 let. Družstva dětí se již druhým rokem účastní celorepublikové hry Plamen. Vedoucí s dětmi jezdí na výlety a exkurze a o letních prázdninách s nimi vyráží na několikadenní soustředění.

Byl to právě vznik družstva Mladých hasičů, který způsobil velký nárůst nákladů sboru - bylo třeba zajistit nářadí, uniformy, ochranné pomůcky a spoustu dalšího. Na činnost hasičské mládeže přispívají sponzoři, nutno však říci, že největší finanční podporou sboru je sama obec, za což jí patří velký dík. Nebýt této podpory ze strany vedení obce, tak by místní hasiči neměli takové možnosti, jako mají.

Patička stránky

Dnes je 22. červen 2024
Svátek má Pavla

Kalendář akcí // na červen

Nejbližší připravovaná akce

Budimky cup

22. červen 2024 // Akce v obci

8. ročník Budimky new generation cup