Hlavní nabídka

Obsah stránky

Online projekt Karantéňan přichází s další výzvou k autorské tvorbě

pátek, 22. leden 2021 // KNIHOVNA DETAIL

Projekt Karantéňan je lektorským programem Památníku národního písemnictví, který z důvodu karanténních opatření není možné realizovat jinak, než on-line. Postava Karantéňana jako superhrdiny odkazuje v tomtéž smyslu na „hrdiny dneška“ – hrdinství v atmosféře koronaviru překračuje hranice fikce a děti se s ním setkávají i v běžném životě. Prostřednictvím edukačních videí a motivačních výzev si projekt klade za cíl inspirovat děti i dospělé k vlastní tvorbě.

Text // Marie Vorlíčková


V době jarního lockdownu představilo lektorské oddělení Památníku národního písemnictví (PNP) postavičku Karantéňana, který v době distanční výuky za pomoci výzvy „napiš příběh, udělej knihu” děti motivoval k tvorbě autorské knihy.

Animovaný hrdina se nyní vrátil a prostřednictvím videa představuje dětem téměř zapomenutý fenomén ex libris neboli knižní značky.

V novém videu Karatéňan vyhlašuje už druhou výzvu k samostatné tvorbě. Až do 23. března 2021 přijímá ukázky vlastnoručně vytvořených ex libris – knižní značky ve formě razítka. Vítězové budou odměněni u příležitosti Dne knihy, který připadá na 23. dubna. Výzva je otevřená pro jednotlivce, skupinky i školní kolektivy, které jsou v době nouzových opatření odkázané na online výuku a samostudium. Podrobné informace k soutěži Karantéňan zveřejňuje na svých sociálních sítích pod hashtagem #objevexlibris #vyryjznacku a na webu

Patička stránky

Dnes je 2. srpen 2021
Svátek má Gustav

Kalendář akcí // na srpen

Nejbližší připravovaná akce

Velkoobjemový odpad

06. srpen 2021 // Úřad informuje

Velkoobjemový odpad bude možné uložit v Budiměřicích u Svitáků v pátek 6.8.2021 od 16 do 18 hodin.