Hlavní nabídka

Obsah stránky

Nový obecní web

středa, 20. listopad 2019 // ÚŘAD INFORMUJE

Dnešním dnem obec Budiměřice spouští nové obecní stránky. Věříme, že nové stránky budou přínosem pro informování občanů. Jde již o třetí verzi stránek umístěných na adrese www.budimerice.cz

Text // Marek Merhout


20. listopad 2019 je prvním dnem fungování nových webových stránek obce. Nejde o pouhou změnu jejich vzhledu, ale o přechod na zcela jiný systém. Řešení společnosti Obce na webu s.r.o. je specializované pro webové prezentace obcí. Hlavním důvodem změny se stal nový zákon upravující přístupnost webu a mobilních aplikací ve veřejném sektoru, který je založen na již dříve schválené směrnici Evropského parlamentu. Vedlejším produktem jsou na míru vytvořené funkce právě pro obce - např. úřední deska nebo správa a zveřejňování dokumentů.

Kromě stránek získáváme i mobilní aplikaci navázanou na fungování stránek. Její zprovoznění očekáváme v nejbližších dnech. Bohužel je zatím pouze ve verzi pro Android, ale i majitelé telefonů od Apple se v dohledné době dočkají. S tím souvisí i ukončení užívání systému Mobilní rozhlas. Ten zejména zasílal zaregistrovaným uživatelům novinky formou emailů. Bohužel podíl přečtených emailů se dlouhodobě pohyboval pouze těsně nad hranicí 50%. Tímto krokem obec ušetří 22 tis. Kč ročně. Nově uživatelé s mobilní aplikací uvidí upozornění na novinky a články přímo v ní.

Stránky se mění po 5 letech fungování (první článek byl pro zajímavost datován 3.11.2014). Ve světě informačních technologií to je velmi dlouhá doba. Celkem to je již jejich třetí forma (zcela první byla ručně tvořená verze bez redakčního systému).

Závěrem chceme vyjádřit naději, že nové stránky budou přínosem k informovanosti o dění v obci. Omlouváme se předem za nedostatky, na které na nich narazíte. Před námi je ještě dlouhá cesta k úplné spokojenosti.

 

 

Patička stránky

Dnes je 19. srpen 2022
Svátek má Ludvík

Kalendář akcí // na srpen

Nejbližší připravovaná akce

Letní výlet s táborníky

24. srpen 2022 // Akce v okolí

Přidejte se k naší výpravě ve středu 24. 8. do archeoparku Všestary a zooparku Stěžery.