Hlavní nabídka

Obsah stránky

dTest 6/2019

úterý, 04. červen 2019 // KNIHOVNA DETAIL

Text // Marie Vorlíčková


Po půl roce se vrací test dětských autosedaček, tentokrát bylo otestováno dvacet osm modelů různých velikostních kategoriích. Jak tentokrát obstály v testech nejen bezpečnosti? Léto je za dveřmi a je tu i čas na ochranu pokožky, pro tu dětskou pak obzvláště. Do laboratoře jsme odeslali třináct přípravků na opalování určených pro děti s faktorem 50 nebo 50+. Do potravinového testu jsme tentokrát vybrali sýr italského původu – mozzarelu. Nechali jsme otestovat senzorickou i chemickou kvalitu mozzarell z kravského mléka.

Nejen pro cyklisty přinášíme test krosových kol, která jsou vhodná jak na silnici, tak do přírody. Otestovali jsme pánská i dámská kola v ceně do 15 000 Kč. V minulosti jsme testovali vysoké turistické boty, turistické sandály a v aktuálním vydání přinášíme test nízkých turistických bot v pánském i dámském provedení. Holení je nezbytnou součástí našich životů. Do testu jsme tentokrát zařadili devatenáct jednorázových holítek a mechanických holicích strojků pro ženy. Kam s domácím mazlíčkem během dovolené? V infočlánku se dozvíte, jak takové hlídání probíhá, komu psa či jiného mazlíčka svěřit i na kolik taková služba vyjde. Pijete isotonické nápoje? V čem spočívá jejich přínos? Podívali jsme se na vybrané zástupce tzv. isotonických nápojů a zaměřili se na jejich obaly. 

Již 130 let u nás působí Klub českých turistů, který mj. vytvořil propracovaný systém turistických tras. V článku se dočtete o jejich historii i součastnosti. Spolu s údržbou přírodních zdrojů se obnovila i tradice mapování studánek. V aktuálním vydání naleznete, jak je to se studánkami u nás. V právní rubrice se věnujeme energetickému zákonu. Ve finanční pak cestovnímu pojištění a směnárnám.

Fotogalerie k článku


Patička stránky

Dnes je 17. srpen 2022
Svátek má Petra

Kalendář akcí // na srpen

Nejbližší připravovaná akce

Uzavření obecního úřadu

18. srpen 2022 // Úřad informuje

OÚ bude ve čtvrtek 18. 8. uzavřen.