Hlavní nabídka

Obsah stránky

dTest 4/2019

čtvrtek, 28. březen 2019 // KNIHOVNA DETAIL

Text // Marie Vorlíčková


V novém vydání časopisu dTest, který si můžete zapůjčit v místní knihovně, se dočtete:

Testy: čističe koupelen, travní sekačky, sušená rajčata v oleji, dětské vysoké židličky, fotoaparáty, chytré telefony

Informační servis: barevné velikonoce, zachraňme se před sebou, neztraťte se na dráze, výlety za historií

Finance: ukončení pracovního poměru

Právo: kdo můžem do nájemního bytu, rizika online seznamek

 

Malá ochutnávka z testu čističů koupelen:

Koupelna je místo, na jehož čistotě si obvykle dáváme obzvlášť záležet. Kdo by hledal cestu, jak si práci s úklidem usnadnit, tomu se nabízejí pohodlně aplikovatelné prostředky s rozprašovačem. Patnáctku takových jsme poslali do laboratoře, aby ukázala, jak si dovede poradit s běžnými koupelnovými nástrahami. Výsledek? Ne všechny čističe si troufají na rez a některé mají problémy se zbytky mýdla.

V době jarního uklízení přinášíme test čističům koupelen. Pozornost jsme zaměřili na univerzální úklidové prostředky prodávané v láhvích s rozprašovačem. Jejich výhodou je snadná aplikace a to i do hůře dostupných míst.

Do testu jsme vybrali celkem 15 přípravků. Své zastoupení dostaly výrobky známých i privátních značek a kromě běžných přípravků jsme zařadili i ty ekologické. Na všechny čističe čekala čtveřice praktických zkoušek, při kterých měly prokázat, jak dobře zvládnou odstranit typickou koupelnovou špínu. Konkrétně na ně na pokusných dlaždicích čekaly vodní kámen, úsady tuku, mýdla a rzi.

Po praktickém testu následovala kontrola údajů na obalech, kde jsme zjišťovali, jak moc jsou přípravky šetrné k životnímu prostředí. V tomto případě nás zajímalo, zda výrobky nejsou toxické pro životní prostředí, zda neobsahují některé z nežádoucích látek. Nakonec jsme sledovali i to, zda přípravky prošly některou z nezávislých certifikací.

V praktických zkouškách se přípravkům dařilo docela dobře, nicméně pro řadu z nich představují problém stopy po mýdle a rzi.

Fotogalerie k článku


Patička stránky

Dnes je 17. srpen 2022
Svátek má Petra

Kalendář akcí // na srpen

Nejbližší připravovaná akce

Uzavření obecního úřadu

18. srpen 2022 // Úřad informuje

OÚ bude ve čtvrtek 18. 8. uzavřen.