Hlavní nabídka

Obsah stránky

Anketa NEJLEPŠÍ KNIHA PRO DĚTI

středa, 01. únor 2021 // KNIHOVNA DETAIL

Katalog Nejlepší knihy dětem 2019/2020 je určen široké veřejnosti, která si zde vybere kvalitní dětskou literaturu, slouží rodičům, učitelům a také knihovníkům.

Text // Marie Vorlíčková


Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) ve spolupráci se Svazem českých knihkupců (SČKN) a nakladatelů hledá v rámci projektu Nejlepší knihy dětem nejlepší dětskou knihu za léta 2019/2020. Výroční katalog Nejlepší knihy dětem vyšel již poosmé, a stejně jako v předchozích ročnících nabízí kurátorský výběr toho nejnápaditějšího, co se v posledním roce na českém knižním trhu v oblasti původní tvorby pro děti a mládež urodilo.

Na webu projektu jsou UKÁZKY všech knih https://www.nejlepsiknihydetem.cz/, katalog je ke stažení na webu projektu.

SKIP dlouhodobě podporuje akce SČKN ke Světovému dni knihy - Čtení sluší každému, propaguje katalog Nejlepší knihy dětem i Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. V této složité době chceme podpořit naše přirozené partnery - vydavatele a knihkupce. Hlasování v anketě je určeno široké veřejnosti a prosíme knihovny o pomoc s propagací této akce. 

V anketě můžete vybrat až tři knihy, které by podle vás měl každý předškolák i školák přečíst. Pokud vám v nabídce nějaká česká kniha chybí, doplňte ji do formuláře níže. Vyplněním ankety a odesláním svých údajů se zároveň zúčastníte soutěže o kupony na nákup knih v hodnotě 5 000 Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč. Nejlepší dětské knihy budou vyhlášeny v rámci kampaně Březen měsíc čtenářů 2021.

Formulář ankety - https://ipk.nkp.cz/formulare/ipk/soutez-nejlepsi-kniha-pro-deti

Patička stránky

Dnes je 17. srpen 2022
Svátek má Petra

Kalendář akcí // na srpen

Nejbližší připravovaná akce

Uzavření obecního úřadu

18. srpen 2022 // Úřad informuje

OÚ bude ve čtvrtek 18. 8. uzavřen.